Синтеруван бронзен филтер

OEM и приспособете го синтеруваниот бронзен филтер елемент за индустријата за придушувачи и филтри, HENGKO снабдување најдобро решение за вашиот проект, контактирајте со нас за детали сега

 

Едношалтерски добавувач на синтеруван бронзен филтер повеќе од 20 години во Кина

 

Како професионален прилагоден производител на синтеруван бронзен филтер повеќе од 20 години, HENGKO се фокусира на многу видовиСинтрирана

Бронзен филтерифилтер од синтеруван нерѓосувачки челик производство во Кина.Во споредба со другите синтерувани метални материјали,

синтерувана бронзафилтрите имаат многу предности, како што се поповолни цени бидејќи се направени од повеќе

економична суровинаматеријали.Издржлив, едноставен за одржување и чистење и долг животен век за да се избегне честа замена.

 

Прилагодете го производителот на главниот филтер од синтерувана бронза за филтри за течност и гас.HENGKO's синтеруван бронзен филтер елемент е

Доверливите, докажани и долготрајни медиуми за ефикасно фаќање честички, ограничување на протокот, бришење и контактирање со Aas/течност,

Досега филтер од синтеруван месинг за дизајнирање и правење да има многу различни форми, но главен и популарен е како што следува: 4-типови:

 

1. Синтеруван бронзен филтерДиск 

2. Синтеруван бронзен филтерЦевка

3. Синтеруван бронзен филтер Чинија

4. Синтеруван бронзен филтерчаши

 

Независноста, искуството и специјализираното знаење на HENGKO ни овозможуваат да ви дадеме објективни совети и

прилагодени решенија за синтерување.Не само што се произведуваат елементи на синтерувани бронзени филтри од стандардните модели, туку и HENGKO

има богато искуство во дизајнирање иOEMпроизводство синтеруванипорознаелементисо специфична дебелина, Пропустливост и

големината на порите врз основа на барањата на крајните корисници.Дури и со мали количини, нашите инженери ќе работат еден на еден на вашите проекти.

Значи, ако имате какви било барања и сте заинтересирани, ве молиме испратете барање за да не контактирате сега.

 

синтеруван бронзен филтер OEM производител во Кина

 

Што може да обезбеди ОЕМ услуга HENGKO

1.  OEM Било какви форми: диск, чаша, цевка, лист и плоча и др

2.ПрилагодетеГолемина, Висина, Широк, ОД, ИД

3.ПрилагоденоОтвориод 0,1μm - 120μm

4.ПрилагодетеДебелина

5.Потребни се OEM еднослојни, повеќеслојни, мешани материјали за различно филтрирање

6.ЦПУ и беспрекорно заварување со куќиште од нерѓосувачки челик 304

 

Споделете ја вашата OEM идеја за синтеруван бронзен филтер со HengKo денес!

 

 

контактирајте со нас икона hengko

 

 

12Следно >>> Страница 1/2

 

Зошто HENGKO синтеруван брозе филтер

 

Можеме да ги исполниме вашите строги барања за различни апликации, сигурно со синтерувани бронзени филтри со приспособливи и

иновативни дизајни.Имаме апликации за многу проекти за филтрирање, кои најчесто се користат во супериорната индустриска филтрација,

придушување, испарување, заштита од сензорска сонда, регулација на притисок и многу други апликации.

 

✔ Водечки производител на производи од синтерувани бронзени филтри

✔ Прилагодени производи за дизајн со различна големина, материјали, слоеви и форми, отвор

✔ ISO9001 и CE стандард Контрола на квалитет

✔ Услуга пред и по продажбата од Директно инженер

✔ Целосно искуство на експертиза во различни апликации во хемиската, прехранбената и индустријата за пијалоци

      пневматски придушувач итн

 

 

Примена на производи со порозен бронзен филтер

 

1. Одвојување на течности:подмачкување на горивата, Флуидизација на фин прашкаст цемент и др

2. Придушувачи за издувни гасови:Пневматски пригушувачи за издувни гасови, отвори за дишење, пригушувачи за контрола на брзината

3. Хемиска апликација:Прочистување на вода, Производство на хемиски производи

4. Индустриска апликација:Делови за пневматски цилиндри, делови за преносни мотори и менувачи итн

5. Транспортна индустрија:Резервни делови што се користат во железничкиот, автомобилскиот, бродскиот и поморскиот сектор

 

 Апликација за синтеруван бронзен филтер 01

Апликација за синтеруван бронзен филтер 02

 

 

 

Инженерски решенија

 

Во изминатите години, HENGKO помогна многу сложени проблеми со филтрација и контрола на протокот и

најдете најдобро решение за многу видовина хемиски и лабораториски Уред и проекти низ целиот свет, па вие

може да се најдат нашите синтерувани метални производи кои стануваат се повеќе и повеќе сорти.Имаме професионален тим

решавање на комплексен инженеринг прилагоден на вашата апликација.

 

Добредојдовте да го споделите вашиот проект и да работите со HENGKO, ние ќе обезбедиме најдобро професионално синтерување

Раствор за филтер од месингЗа вашите проекти.

 

контактирајте со нас икона hengko

 

 

ОЕМ синтеруван бронзен филтер од која било големина и форма

 

Како да OEM / приспособете синтеруван бронзен филтер

Кога вашиот проект има некои посебни барања и треба да достигнат филтри за синтерувана бронза од висока класа,

Но, не можете да најдете исти или слични производи на филтер, Добредојдовтеда го контактираме Хенгко за да работиме заедно за да го пронајдеме

најдобро решение, и тука е процесот наОЕМ синтерувани бронзени филтри,

 

Ве молиме проверете го списокот со процеси на OEM како подолу:

 

1. Консултации и контакт со HENGKO

2. Ко-развој

3. Направете договор

4. Дизајн и развој

5. Одобрување на клиентите

6. Изработка / масовно производство

7. Склопување на системот

8. Тестирајте и калибрирајте

9. Испорака и обука

ОЕМ синтерувана бронзена филтер шема на процесот

 

HENGKO е посветен на помагање на луѓето да ја согледаат, прочистат и користат материјата поефективно!Направете го животот поздрав!

Имаме работа со многу лаборатории и универзитети во Кина и низ целиот свет, како универзитетот Колумбија, KFUPM,

Универзитетот во Калифорнија, Универзитетот ЛИНКОЛН во Линколн итн

Партнер со синтеруван бронзен филтер со HENGKO филтер

 

ОЕМ синтерувана бронзена чаша филтер од која било големина и форма

 

Главни карактеристики и предности на синтеруваните бронзени филтри

HENGKO се фокусира на синтеруван порозен филтер за топење повеќе од 20 години и ние се состоиме од квалитетот на прво место, така што секогаш снабдуваме високо

квалитетен синтеруван месинг филтер, главните имаат синтерувани бронзени дискови и синтеруванибронзени цевки, синтерувани бронзени плочи филтри

Сите имаат доверливиперформанси за антикорозивни, високи температури,и примена со висока прецизност.

 

1. Еднообразна порозност:Оцена на микрони од 1-120um со 99,9% ефикасност на филтрација

2. Висока јачина:Минимална дебелина од 1 mm, да биде максимум 100 mm.: Поголема механичка јачина и помал пад на притисокот

3. Висока толеранција на топлина:Без никакви деформирачки или деградирачки дури и под 200℃

4. Хемиска отпорност: Може да се филтрира во корозивни течности, различни гасови и горива

5. Лесно заварување: Отпорно заварување, заварување со калај и заварување со лачно заварување

6. Лесна обработка: Лесна обработка како вртење, глодање, дупчење

7.Долг живот и лесно чистење:Структурата на синтеруваниот бронзен филтер е многу стабилна, лесна за чистење и може да се користи повеќе пати

 

Ве моламИспратете ни барањеза вашите барања за детали за порозниот бронзен филтер, како што се отворот, големината, дизајнот на изгледот итн.

Забелешка:HENGKO пакува синтерувани метални филтри во секоја хартиена кутија за да спречи оштетување или гребнатини.

 

Најчесто поставувани прашања за синтеруван бронзен филтер

 

Целосен ЧПП Водич за филтри и апликација од синтеруван месинг

 

 

Што е синтеруван бронзен филтер?

Синтеруван бронзен филтер, исто така познат како синтеруван месинг филтер, синтеруван бакарен филтер, бронзен синтеруван филтер, е уред за филтрирање

со отпорност на висока температура, отпорност на притисок и стабилни карактеристики на пробивање.Направен е од бројни

сферични бронзени честички синтерувани со металургија на прав.

Цврсто контролираниот процес на синтерување им овозможува на HENGKO синтеруваните месинг филтри да произведуваат еднакви големини на порите и

дистрибуции кои се движат од 0,1 до 100 микрони.Како резултат, филтрите од синтеруван месинг HENGKO обезбедуваат одлична воздушна пропустливост

и висока порозност.

Како да се исчисти синтеруваниот бронзен филтер?

 

1. Конвенционално чистење:

Исплакнете го HENGKO бронзениот синтеруван филтер со вода под висок притисок одвнатре, а потоа користете воздух под висок притисок, исплакнете го на ист начин.

Повторете го ова 3-4 пати, а потоа можете да го добиете синтеруваниот бронзен филтер исто како нов купен.

 

2. Ултразвучно чистење:

Овој начин е едноставен и ефикасен, прво ставете HENGKO синтеруван месинг филтер во ултразвучно средство за чистење, а потоа само почекајте и извадете го

по околу половина час.

 

3. Чистење со раствор:

Натопете го HENGKO филтерот од синтеруван месинг во течноста за чистење и Течноста хемиски ќе реагира со внатрешните загадувачи.

исто така само проверете и почекајте околу еден час, за да проверите дали синтеруваниот бронзен филтер е чист, овој начин ќе ви помогневие ефикасно

отстранете ги честичките.

 

Како се произведува синтеруван бронзен филтер?
Кои се карактеристиките на синтеруваниот бронзен филтер?
Дали е лесно да се исчисти синтеруваниот бронзен филтер?

Како да се избере синтеруван бронзен филтер елемент за вашиот проект?
Кои се предностите на синтеруваниот бронзен филтер?
Која е ефикасноста на филтрацијата на синтеруваниот бронзен филтер?

Кои се апликациите на синтеруваниот бронзен филтер?
Кои се големини на синтеруваниот бронзен филтер?
Дали има ограничувања на синтеруваниот бронзен филтер?

Кои се дизајнерските размислувања за синтеруваниот бронзен филтер?
Дали има разлика помеѓу синтеруваниот бронзен филтер и филтерот за бронзен прав?
Кои се стандардите за квалитет за синтеруван бронзен филтер?

Што ги прави уникатни синтеруваните метални филтри?
Која е разликата филтер од синтеруван нерѓосувачки челик во споредба со синтеруваниот бронзен филтер?
Кои се придобивките од синтеруваните бронзени филтри за касети?

Кога треба да го замените синтеруваниот бронзен филтер?

 

 

Сè уште имате прашања и сакате да знаете повеќе детали заСинтеруван бронзен филтер, Ве молиме слободно контактирајте со нас сега.

Исто така можешИспратете ни е-поштаДиректно како што следува:ka@hengko.com

Ќе испратиме назад со 24 часа, благодариме за вашиот пациент!

 

 

 

 

 

 

Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

 

Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја