Double IP66 waterproof digital dew point flange temperature and humidity sensor probe SHT-35 soil moisture sensor for flower nursery

Përshkrim i shkurtër:


 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Porti: Shenzhen
 • Kushtet e pagesës: TT, PayPal, kartë krediti, etj
 • Lloji: sensori SHT
 • Output : 4-20mA, RS485
 • Accuracy : temperature ±0.5℃@25℃ humidity: ±2% RH@(20~80)% RH
 • Tensioni i punës: DC (3-5) V
 • Rryma e punës: ≤50mA
 • Detail Product

  Etiketat e produkteve

  Double IP66 waterproof digital dew point flange temperature and humidity sensor probe SHT-35 soil moisture sensor for flower nursery   

   

  HENGKO wifi digital temperature and humidity module adopt high precision SHT series sensor equipped with a sintered metal filter shell for large air permeability, fast gas humidity flow and exchange rate. The shell is waterproof and will keep water from seeping into the body of the sensor and damaging it, but allows air to pass through so that it can measure the humidity (moisture) of the environment. It has been widely used in HVAC, consumer goods, weather stations, test & measurement, automation, medical, humidifiers, especially perform well in an extreme environment like acid, alkali, corrosion, high temperature and pressure.

   

  Teoria: rryma dhe induktanca
  Gama e temperaturës: -20 + 100 ℃ -40 + 125
  range Gama e lagështisë: (0 ~ 100)% RH
  Karakteristikat: Stabilitet i shkëlqyeshëm afatgjatë,
  Strehimi i provës: material prej çeliku i pandryshkuar, mund të personalizohet

   

  Dëshironi më shumë informacion ose do të donte për të marrë një kuotë?

  Klikoni Shërbimit Online në krye të drejtë për të kontaktuar salespeople tonë.  

   

  E-mail:

                                       ka@hengko.com               sales@hengko.com              f@hengko.com              h@hengko.com

   

  Product Trego   

  Stainless steel filter element with flange -DSC 5540

  humidity sensor detector probe

  sensori i lagështisë së temperaturës së lartë-DSC_5783

  湿度探头详情页(英文)_03

  HENGKO humidity and temperature sensor applications

  Various probes

  湿度探头详情页(英文)_04(2)


  Produkte të lidhura

   

  Profili i kompanisë

   

  详情----源文件_03详情 ---- 源 文件 _04详情 ---- 源 文件 _02

   

  FAQ

  Q1. Pse metali poroz?

  - Sistemet e filtrimit që përdorin media metalike të sinteruara për ndarje të gaztë, të ngurtë dhe të lëngshëm kanë provuar të jenë efektive dhe efficient alternative to other separation methods that can be vulnerable to pressure peaks, high temperatures and/or corrosive environments. Sintered metal is highly efficient in removing particulates, delivers reliable performance, is easy to clean and has a long life in comparison with leaf filters, filter bags and plate and frame filters.

   

  Q2. Farë lloj strukturash mund të bëni?

  - We make various types like a disc, tube, cup, cartridge, plate, etc.

   

  Q3. A ofroni shërbime të personalizuara?

  - Po, natyrisht.

   

  Q4. Nëse ekzistojnë mostra?

  -   Sigurisht, nuk ka asnjë problem.

   

   


 • I mëparshëm:
 • Next:

 • Produkte të lidhura