Водороден филтер за вода Алкален водороден генератор на вода Производител на вода богата со водород

Краток опис:


 • Бренд:ХЕНГКО
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Дали сакаш даго одложи стареењетода остане млади?

  Дали сакате да се подобритегастроинтестинално здравје?

  Дали сакате да го зајакнете физичкиот отпор за да одржите aдобра психичка состојба?

  Дали сакате да бидете ефективни воскулптура на телото?

  Водородниот филтер за вода е токму она што ви треба!

  HENGKO-Hydrogen Rich Water Generator -DSC 5188-1Принцип на водородна вода
  Водород Водата е богата со молекули на водород, со тоа што се пие во телото по распаѓањето на ензимите кои се разложуваат на водород во атомот на водород кој е активен водород, а реактивната реакција на намалување на слободните радикали кислород-кислород на телото го генерира телото на кое најмногу му е потребна најбезопасната вода.А кислородната хемиска реакција се нарекува реакција на оксидација, а хемиската реакција на водород енаречена реакција на намалување, извештајот од истражувањето потврди дека водородот е безбоен, без вкус, нетоксичен, без никакви несакани ефекти.
  Водородот е еден од најдобрите природни антиоксиданси, бидејќи молекулите на водород богати со водород во водата се многу мали, можат брзо да навлезат во клетките и „убијците на здравјето“ на слободните радикали на кислородот на телото и на крајот да генерираат исклучување на вода ин витро. Водородот тешко се раствора во вода. и употребата на технологија на нано ниво може да го реши оватехнички проблем. Секоја молекула на водород ќе биде рамномерно завиткана во молекула на вода за да формира мали молекули, малите молекули поради малата големина, можат да бидат многу добри низ клеточниот ѕид, елиминирајќи ги интрацелуларните малигни слободни радикали на кислород.
  Богати со активен водород, ја промовираат внатрешната рамнотежа на телото. Антиоксиданс, одржувајте го вашето тело засекогаш младо. Резултатот од неправилниот живот поради леплива крв, станува чиста и мазна.Преку водородот во циркулацијата на телото, подобрување на гастроинтестиналната функција.

  Предности на водородната вода
  Вода богата со водород со повеќе од витамин Ц, моркови, лецитин и сите други познати антиоксиданси. Третман на алергиски дерматитис, запек, висок крвен притисок, дијабетес, болест на простата, површен гастритис, жолчни камења, камења во бубрезите, мочен меур, гинеколошки заболувања (миома на матката , цисти), артритис, гихт, опаѓање на косата, низок крвен притисок, сенилни плаки, лобуларна хиперплазија, рак и други слободни радикали, предизвикани од различни типови на симптоми, имаат силна улога во превенцијата и контролата, редовното пиење вода богата со водород може да го промовира метаболизмот, така што секоја клетка може автоматски да одржува здрава состојба, против стареење
  富氢水详情页-英文官网_02

  1. Сега на пазарот, постојат различни фонтани за здрави пиење, не знаете како да изберете?

  2. Фонтаните за здрава пиење често се продаваат по неколку илјади долари, но дали ви одговара?Можеш ли прво да го пробаш искуството?

  Водороден филтер за вода

  Зошто ви препорачувам да ја користите лентата за растворање на водород со постојана песна?Фонтаните за здрава пиење на пазарот се продаваат за илјадници или десетици илјади јуани.Прачките за растворање на водород на HENGKO може да се комбинираат со мала машина за производство на водород за да се претвори нормалната вода во здрава јонска вода.Содржина на водород од 1200 до 1500 ppb, што може да отстрани 70% од слободните радикали во телото и да го промовира здравјето и да ги спречи болестите.Помага во алкализирање, хидратација и детоксикација на вашето тело.

  HENGKO-Hydrogen rich water cup -DSC 5183
  HENGKO-Hydrogen Rich Water Producer -DSC 5186

  Материјал од нерѓосувачки челик од 316L за храна

  ФДА,Безбедност

  Здрави и издржливи

  Прекрасен и уникатен изглед

  Нема врнежи од метални јони

  Без згура, без шут


   

  Скратете го времето на подготовка на водородната вода

  Создадете водород богат со висока концентрација

  вода за многу краток временски период (100 сек.)


   

  Лесно се инсталира

  Херметички

  Беспрекорна интеграција

  Одлично запечатување

   


   

  Користење на процесот

  1. додадете соодветна количина на вода во водородниот генератор како медиум за електролиза.
  2. поврзете го едниот крај од силиконското црево со меѓупросторот на водородниот генератор, а другиот крај со стапчето за растворање на водород.
  3. Истурете соодветна количина вода во мерната чаша и ставете ја шипката за растворање водород во мерната чаша.
  4. Вклучете го прекинувачот за напојување на водородниот генератор, кој генерира водород преку електролиза на вода, а водородот влегува во шипката за растворање на водород преку силиконското црево.
  5. Тогаш водородниот гас ќе се распадне на нано водородни меурчиња од дистрибутерот пред стапчето за растворање на водород, а потоа рамномерно ќе се раствори во водата за пиење, а молекулите на водородот ќе бидат тесно комбинирани со молекулите на водата за да произведат висока концентрација на вода богата со водород.

  Производство на вода богата со водород со физички метод

  Откако водородниот генератор ќе се додаде во стапчето Hengko Nano водород, големиот

  водородните меурчиња генерирани од него се распаѓаат во меурчиња од водороден гас со нано големина,

  што го олеснува комбинирањето на молекулите на водородот со молекулите на водата, што го сочинува

  за опремата за вода богата со водород во претходната уметност Недостаток на ниска ефикасност на водород.

   

  Hydrogen water dissolving rod_03

  Експериментите докажаа дека машината богата со водород може

  произведуваат само вода богата со водород што содржи

  молекули на водород по додавањето на стапчето за растворање на водород.

  hydrogen rich water generator

  Пред употреба

  Голем меур, водородни јони и вода

  растворливост не е висока, испарливи, растворени

  концентрацијата на водород не е премногу висока.

  По употреба

  Водородните јони имаат повисок степен на

  компатибилност со вода.

  Молекулите на водородот не се испарливи и

  не испарувајте повеќе од 24 часа.

  Detection of hydrogen-rich water

  Состојба: 1000 ml вода 5 минути

  Без стапче растворено во водород
  Со стапче растворено во водород
  278ppb 1272ppb

  富氢水详情页-英文官网_05

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Поврзани производи

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја